Na stadionu FK “Rad”, Kralj Petar I u Beogradu, okupilo se oko 1000 gledalaca da posmatra prvenstvenu utakmicu između FK “Rad” – FK “Proleter”. Od samog početka igrači Proletera su pokazali da nisu došli u Beograd da se brane već da pokušaju da pobede. Veći posed lopte i bolja igra Proletera u prvom poluvremenu rezultirala je evro golom Branislava Jovanovića i vođstvom Proletera. Tim rezultatom se otišlo na odmor. Početak drugog poluvremena protiče u izjednačenoj igri i Rad uspeva iz ponovljenog kaznenog udarca da izjednači. Posle izjednačenja, Proleter preuzima igru i pokušava da postigne drugi pogodak i pobedi. Najizgledniju situaciju za to je imao Čolović kada je iz slobodnog udarca pogodio prečku protivničkog gola. Posle ovoga situacija na terenu se smirila i utakmica je završena rezultatom 1:1.